Byt 1+kk, 29,8 m², Praha 5 - Strahov, ul. U Pernikářky

Rezidenční projekt Little Monastery je zasazen v exkluzivní lokalitě, která nabízí zajímavé architektonické pojetí, ale i prémiové provedení, jak interiérů, tak i exteriérů budovy. Areál tvoří uzavřený komplex čtyř budov s vnitřním atriem. Samotné budovy usedlosti vznikly patrně již v 17. století na místě dřívější vinice. Konstrukčně se jedná o masivní cihelné objekty, se suterénem zastropeným klenbami, masivní nosnou střední zdí a rovnými trámovými stropy. Střechy jsou sedlové s hřebeny rovnoběžnými s osou staveb. Střešní krytina je nová pálená, v jedné části areálu je zachován šindel.

 

Ze 17. století se zachovaly klenuté cihelné stropy v přízemí východního traktu. Kolem roku 1800 došlo k zásadní přestavbě a nynější vzhled je odrazem pozdně barokních úprav z počátku 19. století. V roce 2001 byla realizována celková rekonstrukce tehdejším majitelem, Klášterem sester karmelitek svaté Terezie. Rekonstruovány byly veškeré stavební prvky, včetně instalací a byla provedena dostavba podkroví. Do uliční fasády byly ale zásahy minimální, charakter areálu tak zcela zůstal zachován. Areál je napojen na veškeré inženýrské sítě a je střežen kamerovým systémem.

 

Projekt Little Monastery svým budoucím obyvatelům nabízí velmi příjemné a pohodlné bydlení. Samotný areál se nachází v klidné a tiché části Smíchova, pod Strahovem, v ul. U Pernikářky. Sousedí s volně přístupným parkem kolem novorenesančního objektu Dolní Palata - ústavu pro nevidomé. Lokalita splňuje dnešní náročné požadavky na kvalitní bydlení i trávení volného času. Najdete zde veškerou občanskou vybavenost, pracovní příležitosti v okolí, obchodní i kulturní centra, nechybí ani možnosti sportovního vyžití. Výjimečná je také snadná dostupnost do centra a jiných částí Prahy, a to autem i MHD. Zastávka MHD je vzdálena pouhých 10 minut chůze.

Detail nemovitosti

ID nemovitosti LM210
Cena 2 533 000,- Kč
Dispozice 1+kk
Celková plocha (m²) 29,8
Podlahová plocha (m²) 29,5
Podlaží 3
Typ budovy cihla

REAL DUM s.r.o.


Kontakt
Telefon: 234 221 351
E-mail: info@realdum.cz

Lokalita

Ke každému klientovi máme aktivní osobitý přístup.